מיסטר סקווישי
מתאים למכשירים הבאים
android apple קריאה מקוונת windows kindle
גודל: 169 עמוד (לפי 300 מילה בעמוד)
שפה: עברית
הוצאה: דצמבר 2016
מסת"ב: 10300970
preview
מיסטר סקווישי
מחבר: דיוויד פוסטר וואלאס
הוצאה: הקיבוץ המאוחד   סוגה: סיפורים קצרים ונובלות תרגום   עריכה: נגה אלבלך   תרגום: אלינוער ברגר

שלוש הדמויות המרכזיות בסיפורי מיסטר סקווישי הן אנשים גבוליים לכאורה שנמצאים "על הקצה". הם מקפידים באובססיביות על הסדר במסגרת חייהם המאורגנים לעילא. אולם כמו מים נוזלים שמגיעים לנקודת הרתיחה וחדלים להיות מים נוזלים, כך עודף הסדר מגיע בסיפורים אלה לסף רוויה ומתפרץ במופעים מרהיבים של אי סדר ואנרכיה מוחלטת שאינה מצייתת לאף חוק. עולם הייעוץ השיווקי, משרדי עבודה אפורים, כיתות לימוד בבית ספר, קומיקס וניתוחים פלסטיים – כל אלה מככבים בקובץ סיפורים זה. בידיו האמונות של וואלאס הם הופכים להיות חלק מעולם דחוס, מחניק ומטריד ומקבלים ביטוי ספרותי אשר נע על הגבול הדק שבין האימה לגרוטסקה.

שלושת סיפורי הקובץ לקוחים מתוך הספר האחרון שהוציא דיוויד פוסטר וואלאס בחייו (Oblivion, 2008). לספר מצורפת אחרית דבר מאת נגה אלבלך, עורכת ספרי וואלאס בעברית. דיוויד פוסטר וואלאס (1962–2008) נחשב לאחד מגדולי הספרות האמריקאית של זמננו.
זהו ספרו החמישי שרואה אור בעברית.

דיוויד פוסטר וואלאס

דייוויד פוסטר וולאס 1962 - 2008, סופר אמריקאי שזכה בפרסים ספרותיים רבים.

הרומן פרי עטו "Infinite Jest" בן 1,097 העמודים נכלל ברשימת השבועון "טיים" כאחד ממאה הרומנים הגדולים.

בשנת 1989, כשעבר מאריזונה לבוסטון, שקע בדיכאון ובדחפים אובדניים ובעקבות כך אושפז לטיפול פסיכיאטרי, והחל ליטול תרופה נוגדת דיכאון ששמרה על איזונו הנפשי בשנים הבאות. ביוני 2008 ניסה וולאס לשים קץ לחייו. בעקבות כך אושפז שוב בבית חולים פסיכיאטרי וקיבל טיפולים בנזעי חשמל. ב-12 בספטמבר יצאה אשתו מן הבית למספר שעות והשאירה את וולאס לבדו. כשחזרה בלילה גילתה כי התאבד.

המוות והפחד הקיומי הם נוכחים קבועים ביצירתו של וולאס. עם זאת, כתיבתו מאופיינת בהומור חריף ומיוחד ובתפיסת עולם עמוקה ובסיסית של חמלה. הוא מציג ביצירותיו התבוננות חודרת ומעמיקה על החיים המודרניים המערביים בכלל ועל החברה האמריקאית בפרט. בתוך מצבי קיצון של ניכור הוא מציג את הרגש העז, את החום האנושי ואת הכמיהה להכלה.

מקור: וויקיפדיה

מקור: ויקיפדיה   הארץ סופהשבוע: האי הרחוק ביותר: על דוויד פוסטר וואלאס  

 
ביקורות
לספר זה התפרסמו 3 ביקורות

העולם המפחיד של דיוויד פוסטר וואלאס, הארץ ספרים

ננו שבתאי תאריך: 06-12-2016


לקריאה נוספת לחץ כאן

מתי אנחנו חושבים? דבר ראשון

ניצן רוזנווקס תאריך: 07-04-2017

וואלאס מעמיד בפני קוראיו, בגאוניות, את כל המכשולים האפשריים של ההיפר-קפיטליזם האמריקאי כדי לבנות בצורה מושלמת את חוויית הקושי התהומי "לחיות במודעות, בבגרות, יום אחרי יום". הניסיון לחפש נרטיב, הזדהות ופשר מעביר את הקוראת דרך חוויית המאבק הפנימי, היומיומי, האישי לחשוב בעולם שבו החשיבה היא תחת מתקפה.


לקריאה נוספת לחץ כאן

שוקולד מריר, ידיעות אחרונות

רן בו נון תאריך: 22-11-2016

היכולת של וואלאס לנתח את אורח החיים האמריקני לפרטי פרטים ולהציג אותו במלוא ריקנותו המבעיתה, מגיעה כאן לשיאה בשלושה סיפורי מופת.

לקריאה נוספת לחץ כאן