לוֹלי וילוֹז
מתאים למכשירים הבאים
android apple קריאה מקוונת windows kindle
גודל: 143 עמוד (לפי 300 מילה בעמוד)
שפה: עברית
הוצאה: מאי 2016
מסת"ב: 978-965-925-302-9
preview
לוֹלי וילוֹז
מחבר: סילביה טאונסנד וורנר
הוצאה: לוקוס   סוגה: סיפורת תרגום   תרגום: רנה ורבין

מה קורה כשאישה צעירה באנגליה בתחילת המאה ה-20 מתחמקת מכל חתן שמציעים לה ומסרבת ליישר קו עם בנות גילה ולהפוך לאם ולרעיה? במקרה של לורה וילוז לא קורה כלום, והיא חיה בשלווה בבית אביה האהוב, יתומה מאם.
אך כשאביה מת, לורה נאלצת לעבור לבית אחיה ומשפחתו בלונדון. היא הופכת ל"דודה לולי" ומופקדת על הטיפול באחייניותיה. עשרים שנה חולפות, הילדות מתבגרות, ואט אט מתבהרת בפני לולי התמונה שבתוכה היא חיה: שקיעה מוחלטת בשגרת חיים בלתי ניתנת לערעור. מכאן אנו מצטרפים לגישושים של לורה וילוז אחר טבעה האמיתי, שאותו תמצא כשתכרות ברית עם חתלתול, נציגו של השטן, ותהפוך למכשפה.

בעט שנונה, מעודנת ומלאת דמיון פורצת טאונסנד וורנר את גבולות הסדר החברתי וסוללת את דרכה של וירג'יניה וולף אל רעיון ה"חדר משלך".

״הרומן חותר בחריפות תחת המעטה המנומס שלו וחושף לב עמוק ויצרי… סיפור שמכשף אותך באלגנטיות.״ אובזרוור

״בעלת כשרון גאוני.״ ג׳ון אפדייק, ניו יורקר

סילביה טאונסנד וורנר

סילביה טאונסנד וורנר היא סופרת ומשוררת בריטית ילידת 1893.

 
ביקורות
לספר זה התפרסמו 3 ביקורות

איך תהפכי למכשפה מקסימה, הארץ ספרים

ננו שבתאי תאריך: 16-06-2016


לקריאה נוספת לחץ כאן

אישה בעקבות גורלה, ישראל היום

נטע הלפרין תאריך: 29-06-2016

סם שורה על "לולי וילוז"; קסם שמקורו בכישרונה של הכותבת לאזן בין ניגודים. כתיבתה של טאונסנד וורנר משוחה בזיק של הומור ממזרי ועין חדה במיוחד, שרק לכאורה מכסים על הנושא הרציני, הכאוב אפילו והרלוונטי עדיין, בו היא דנה – מלחמתה של כל אישה לחיות לפי רוחה. ו
לקריאה נוספת לחץ כאן

מכשפה בכפר המטאטא הגדול, מקור ראשון מוסף שבת

רבקה שאול בן צבי תאריך: 02-09-2016

"לולי וילוז" הוא רומן עתיר מעלות שמגלם את אמנות הכתיבה במיטבה, ולא בכדי נכלל ברשימת מאה הרומנים הטובים ביותר שנכתבו בשפה האנגלית. [...] וורנר היא סופרת נפלאה של מוסיקה קאמרית ולא סימפונית, ושל דיוקי דיוקים בעיצוב התפניות ורגעי השפל והשיא. סגנונה העדין מלא חיים, והמטפוריקה שלה מפעימה. הספר שלפנינו מהווה גם הישג מרשים למתרגמת הידועה רנה ורבין, שגם כתבה אחרית דבר מאלפת. וראויה לשבח הוצאת "לוקוס" שהפיקה ספר נעים ונוח לקריאה בגופניו המוצלחים, ולא חסכה בהוצאות העריכה.


לקריאה נוספת לחץ כאן