קו-אורך דם או אדום של ערב במערב
מתאים לאפליקצית הליקון בלבד
android apple קריאה מקוונת
גודל: 294 עמוד (לפי 300 מילה בעמוד)
שפה: עברית
הוצאה: 2013
מסת"ב: 42052831
preview
קו-אורך דם או אדום של ערב במערב
מחבר: קורמאק מקארתי
הוצאה: מודן הוצאה לאור   סוגה: סיפורת תרגום   תרגום: אמיר צוקרמן

נער בן ארבע־עשרה בעל נטייה לאלימות, המכונה רק “הילד", בורח ממקום הולדתו בטנסי. הוא מתגלגל בדרכים, מסתבך בקטטות, דוקר ונורה, רוכב לבדו על פרד במישורים של מזרח טקסס, נעשה לרוצח במסבאה בבֶּקְסַר, מתגייס למיליציית שכירי חרב של צבא ארצות־הברית, נחלץ ממתקפה קטלנית של קומאנצ'ים, יושב בכלא מכסיקני בצ'יוואווה ומשוחרר ממאסר כדי להצטרף לכנופיית גלנטון הנודעת לשמצה, ערב־רב של ציידי קרקפות בשירות ממשלת מכסיקו - אינדיאנים אמריקאים, שחורים, מכסיקנים ולבנים - הנהפכים אט־אט לאספסוף של רוצחים היוצאים למסע של ביזה וטבח ברחבי מדבר סוֹנוֹרָה שבין טקסס למכסיקו, וסופם שהם נהרגים בנקמה על ידי אינדיאנים במעבר יוּמה שבאריזונה. הילד מצליח להימלט, וכמוהו לפחות עוד אחד מאנשי הכנופיה...
קו־אורך דם הוא רומן אֶפּי על התבגרות, על גבריות ועל האלימות המחרידה שליוותה את ההתפשטות של אמריקה מערבה. יצירה ספרותית מפוארת, מורכבת ורבת רבדים, החותרת תחת המוסכמות הרומנטיות של הרומן המערבוני הפופולרי והמערבונים בנוסח ג'ון ויין, ובוחנת מחדש את המיתולוגיה של “המערב הפרוע" האמריקני, תוך התבססות על מאורעות היסטוריים מתועדים שהתרחשו בגבול טקסס-מכסיקו בשנות החמישים של המאה התשע־עשרה.
קו־אורך דם הוא הרומן החמישי של קורמאק מקארתי, הנחשב לאחד מענקי הספרות האמריקאית. הספר נבחר על ידי מגזין 'טיימס' לאחד מ-100 הספרים הטובים ביותר שנכתבו בין השנים 2005-1923.

קורמאק מקארתי

סופר אמריקאי זוכה פרס פוליצר על ספרו "הדרך". ספרו "לא ארץ לזקנים" עובד על ידי האחים כהן לסרט "ארץ קשוחה" שזכה בפרק האוסקר. נולד ב-1933 בפרובידנס, רוד איילנד. כתב עשרה ספרים המתרחשים בדרום ארצות הברית.
מבקר הספרות הרולד בלום הכתיר אותו אחד מארבעת הסופרים האמריקאיים המובילים בזמננו, ביחד עם דון דלילו, תומאס פינצ'ון ופיליפ רות.
ספריו שראו אור בעברית: "כל הסוסים היפים", "לא ארץ לזקנים", "הדרך" ו"קו אורך דם או אדום של ערב במערב".

 
ביקורות
לספר זה התפרסמו 3 ביקורות

מסע בעקבות האכזריות באמריקה, הארץ ספרים

דוד הדר תאריך: 04-07-2013

"קו־אורך דם" הוא רומן יוצא דופן, מבריק, קשה, אטי. קשה להתקדם בספר על מסעות נער וחבורת מרצחים בדרום־מערב ארצות הברית ובמקסיקו. המערבון הספרותי הזה עוצר אותך על כל צעד ושעל ויש סיבות רבות להתעכב.

לקריאה נוספת לחץ כאן

קורמאק מקארתי מזמין אותך לבקר בגיהנום, ynet

עמיחי שלו תאריך: 30-06-2013


לקריאה נוספת לחץ כאן

"קו אורך דם" מבהיר איך קורמאק מקארתי הפך לגאון הספרותי שהוא, וואלה!

דוד רוזנטל תאריך: 15-06-2013


לקריאה נוספת לחץ כאן