ראיונות קצרים עם גברים נתעבים
מתאים למכשירים הבאים
android apple קריאה מקוונת windows kindle
גודל: 280 עמוד (לפי 300 מילה בעמוד)
שפה: עברית
הוצאה: אוקטובר 2013
מסת"ב: 978-965-020-708-3
preview
ראיונות קצרים עם גברים נתעבים
מחבר: דיוויד פוסטר וואלאס
הוצאה: הקיבוץ המאוחד   סוגה: סיפורים קצרים ונובלות תרגום   עריכה: נגה אלבלך   תרגום: אלינוער ברגר

ראיונות קצרים עם גברים נתעבים הוא קובץ סיפורים נועז.

דיוויד פוסטר וואלאס פורץ בו את גבולות הסיפור הקצר באמצעות ראיונות, מונולוגים, ודיווחים שונים, ואלה מצטרפים יחדיו ליצירה ספרותית מפעימה ויוצאת דופן.

בצורה בוטה, מטרידה, נטולת הגנות ומחסומים, פונה וואלאס אל תחומי החיים האינטימיים ביותר וכותב על הנושא המעסיק אותו לרוב: העמדות הפנים, אחיזת העיניים, הזיוף והמניפולציה הרגשית. בחדות מבט, בכאב ובהומור, הוא חודר אל אפלת הנפש.

דיוויד פוסטר וואלאס 2009-1962 נחשב לאחד מגדולי הספרות האמריקנית של זמננו. בעברית ראו אור "ילדה עם שיער מוזר" ו"משהו כיפי לכאורה שלא אחזור עליו לעולם".

דיוויד פוסטר וואלאס

דייוויד פוסטר וולאס 1962 - 2008, סופר אמריקאי שזכה בפרסים ספרותיים רבים.

הרומן פרי עטו "Infinite Jest" בן 1,097 העמודים נכלל ברשימת השבועון "טיים" כאחד ממאה הרומנים הגדולים.

בשנת 1989, כשעבר מאריזונה לבוסטון, שקע בדיכאון ובדחפים אובדניים ובעקבות כך אושפז לטיפול פסיכיאטרי, והחל ליטול תרופה נוגדת דיכאון ששמרה על איזונו הנפשי בשנים הבאות. ביוני 2008 ניסה וולאס לשים קץ לחייו. בעקבות כך אושפז שוב בבית חולים פסיכיאטרי וקיבל טיפולים בנזעי חשמל. ב-12 בספטמבר יצאה אשתו מן הבית למספר שעות והשאירה את וולאס לבדו. כשחזרה בלילה גילתה כי התאבד.

המוות והפחד הקיומי הם נוכחים קבועים ביצירתו של וולאס. עם זאת, כתיבתו מאופיינת בהומור חריף ומיוחד ובתפיסת עולם עמוקה ובסיסית של חמלה. הוא מציג ביצירותיו התבוננות חודרת ומעמיקה על החיים המודרניים המערביים בכלל ועל החברה האמריקאית בפרט. בתוך מצבי קיצון של ניכור הוא מציג את הרגש העז, את החום האנושי ואת הכמיהה להכלה.

מקור: וויקיפדיה

מקור: ויקיפדיה   הארץ סופהשבוע: האי הרחוק ביותר: על דוויד פוסטר וואלאס  

 
ביקורות
לספר זה התפרסמו 5 ביקורות

חוסר הטעם המצחיק והמתבגר של דיוויד פוסטר וואלאס

יפתח אשכנזי - הארץ תאריך: 22-10-2013

בעולם כזה, שבו גם המודעות העצמית, התחושה של אדם עם עצמו, היא דבר מסרס - הפארודיה היא הנשק האחרון. רק כך אפשר לבטא את התחושה שיש לדור שלם בארץ ובעולם, שמשהו לא בסדר.

לקריאה נוספת לחץ כאן

מה מסתתר מאחורי דיוויד פוסטר וואלאס?

יונתן אמיר, נטע הלפרין ועמר לחמנוביץ תאריך: 27-09-2013

כי הספרות של וואלאס אינה ספרות קרה, אלא כזו שאפשר להתכנס סביבה. כשהוא מדבר על נעורים או על אינפנטיליות או על דיכאון או על אשמה, הוא באמת יודע על מה הוא מדבר. הוא מאפשר להתבונן בפצע, אך הפצע לא נמצא שם רק כדי שנתבונן בו בבהלה אלא בתוך הקשר, וההקשר הזה, כפי שרמז ביצירתו המונומנטלית "Infinite Jest", הוא אמריקה והסטייט אוף מיינד המאני־דיפרסיבי שבו היא שרויה.

לקריאה נוספת לחץ כאן

על "ראיונות קצרים עם גברים נתעבים", של דיוויד פוסטר וואלאס

אריק גלסנר "7 לילות" של "ידיעות אחרונות" תאריך: 11-10-2013

זהו אוסף של סיפורים קצרים המציגים שילוב נדיר ביותר של יכולת אנליטית, לוגית-מתמטית, ברגישות עילאית, אחד מאותם מקרים נדירים המפריכים את קביעתו של שופנהאואר שאנשים המוכשרים למתמטיקה אינם יכולים להיות אמנים גאוניים וההיפך. חלק מהסיפורים אפילו גובלים בהיות-פרגמנטים או בהיות-אפוריזמים, חלקם כתובים באופן שניתן לכנותו אקספרימנטלי, אך הוא לעולם אינו מתחכם באופן ריק; אלה סיפורים מפוכחים ככל שפיכחון יכול להיות אך לעולם לא הופכים לציניים, כמה מהם אולי מיותרים, אך, מאידך גיסא, כמה מהם בפשטות גאוניים.


לקריאה נוספת לחץ כאן

ביקורת אורחת: ביקורת אורחת: שלי חן על "ראיונות קצרים עם גברים נתעבים" מאת דיוויד פוסטר וואלאסעל "ראיונות קצרים עם

שלי חן - קורא בספרים תאריך: 23-12-2013

אין בקובץ גברים נתעבים או נשים נתעבות, אלא גברים ונשים בעלי מעמסה רגשית כבדה המחפשים שותף למשא בצורה נואשת ובהזדקקות שאינה יודעת שובע. כדי להשיג אותו הם נאלצים לנקוט בתחבולות ערמומיות עד שהם חשים מיאוס עצמי ונתעבים בעיני הזולת.

לקריאה נוספת לחץ כאן

גשם של גברים

ציפי גוריון - מאקו תאריך: 25-09-2013

לא קל, אם זה עוד לא הובהר, לכתוב על "ראיונות קצרים עם גברים נתעבים". לא קל לקרוא אותו, אבל בהחלט כדאי לעשות זאת. הוא מעמיד תמונת מראה מדויקת, כואבת, חדה ומדכאת מול החברה המערבית ואין שום נחמה, פרט לאופן שאין דרך אחרת לתאר אותו חוץ מגאוני, שבו פוסטר וואלאס כתב.

לקריאה נוספת לחץ כאן