עוד חמש דקות
מתאים לאפליקצית הליקון בלבד
android apple קריאה מקוונת
גודל: 261 עמוד (לפי 300 מילה בעמוד)
שפה: עברית
הוצאה: ינואר 2015
מסת"ב: 978-965-132-490-1
preview
עוד חמש דקות
מחבר: יונתן ברג
הוצאה: עם עובד   סוגה: סיפורת מקור   עריכה: משה רון, תרזה בירון-פריד ויובל שמעוני

בניה ויואב, שני חברי ילדות שגדלו באותה התנחלות, נזרקים מתוך חייהם, וכל אחד מהם יוצא למסע שאין לדעת כיצד יסתיים.
הזמן הוא ערב פינוי יישובים לטובת הסכם מדיני. בניה, רב צעיר בהתנחלות, נקלע למאבק בין נערי גבעות מקומיים ובין המתונים שבאנשי היישוב, והמאבק מידרדר לאלימות קשה. מן הרגע הזה והלאה בניה אינו יכול לקיים עוד את שגרת חייו.
יואב, שהתיישב בתל אביב אחרי מסעותיו בעולם, חוגג עד אבדן חושים במסיבת טבע, ובה עולה ומשתלט עליו אירוע טראומטי מימי שירותו הצבאי. גם הוא מתקשה לחזור לשגרה.
שני צעירים ישראלים בני זמננו מצטיירים כאן לכאורה על דרך הניגוד המוחלט – מכאן היאחזות באדמה ובאמונה ובמשפחה, ומכאן מסעות ופריקת כל עול – אבל הלבטים אינם תחומים בצד זה או אחר, גם לא הכמיהות. על ספו של כפר פלסטיני ייפגשו לבסוף שני המסעות המנוגדים.
באומץ, בפיכחון ובכישרון רב נפתח כאן צוהר כפול אל שני עולמות שרק מעטים עסקו בהם מתוך היכרות אינטימית כל כך.

יונתן ברג

יונתן ברג, יליד 1981, גדל בהתנחלות פסגות. פרסם שני ספרי שירה: מפרשים קשים (קשב, 2012) ושעות ליד העולם (קשב, 2014). זוכה פרס יהודה עמיחי לשירה, תחרות הפרוזה "כל ההתחלות" מטעם הוצאת עם עובד ופרס שרת התרבות לסופרים בראשית דרכם. ביבליותרפיסט, כיום מתגורר בתל אביב.
ספרו עוד חמש דקות יצא בעם עובד בשנת 2015.

 
ביקורות
לספר זה התפרסמו 1 ביקורות

"עוד חמש דקות": לחבק את המתנחל, ynet

עמיחי שלו תאריך: 24-03-2015

ואחרי הכל, חשוב לזכור שברג כותב בחסד: הוא לא נגוע ברעות חולות שמשוררים קודמים הביאו איתם אל הפרוזה שלהם - שומניות יתר, פיוטיות מעכבת ובעצם הוכחה חד משמעית שהם לא יכולים להיפטר מהמשורר שבהם - ברג מבחינה פואטית הוא ממוקד, חד, ברור, וזה לרגע לא מרגיש כמו רומן ביכורים, אלא רומן חשוב, מעמיק ומעורר מחשבה של סופר בשל ומבושל.

לקריאה נוספת לחץ כאן