בחירות
מתאים למכשירים הבאים
android apple קריאה מקוונת windows kindle
גודל: 83 עמוד (לפי 300 מילה בעמוד)
שפה: עברית
הוצאה: 2013
מסת"ב: 97-81-6183807
preview
בחירות
מחבר: ערן צלגוב
הוצאה: פרדס   סוגה: שירה

ערן צלגוב הוא פעיל תרבותי וחברתי. חי וכותב מבאר–שבע. הוא משורר, מתרגם, עורך (דקה — כתב העת לשירה ולביקורת; כּוּשִׁילָאִמָּאשֶׁלָּהֶם — אסופה לשירה שחורה) ומייסד הוצאת"רָעָב".

שיריו פורסמו בבמות שונות ואף תורגמו לאנגלית, הינדית, ספרדית וערבית.

כתב-יד זה זכה בציון לשבח בתחרות"פרס פסח מילין"לשנת 2012.

ערן צלגוב

צלגוב נולד באינדונזיה ומאז גיל שלושה חודשים גדל בבאר שבע. הוא בוגר אוניברסיטת בן-גוריון בספרות עברית ובספרויות זרות וכיום עומל על כתיבת עבודת הדוקטורט שלו בספרות ישראלית מטעם אוניברסיטת ניו-יורק . טרם לימודי הספרות למד שנתיים הנדסת חשמל. במהלך חייו, גר כחצי שנה בכפר פרואני, צ'ינצ'רו שבעמק הקדוש לבני האינקה, שם למד ספרדית, קצ'ואה ולימד את ילדי הכפר. צלגוב הוא מורה במכללת מנשר לאמנות ומרצה בשלוחת אוניברסיטת בן-גוריון באילת ובאוניברסיטה הפתוחה. צלגוב מרבה להרצות בארץ ובחו"ל על פואטיקה ואתיקה בתרגום, תרבות בכלל ושירה בפרט והקשר המיידי שלהן לפוליטיקה של חיי היום-יום.

מתוך וויקיפדיה

הדף מקורו בוויקיפדיה  

 
ביקורות
לספר זה התפרסמו 3 ביקורות

אלי הירש תאריך: 10-01-2014

אלא שבמקום היחד ההוא, האבוד, לא צמח שום יחד אחר שמפצה על העדרו. בדידות – אישית ופוליטית – עומדת במרכז שירתו של צלגוב ומעניקה לה את עיקר כוחה. הבדידות מקננת בכל מקום, קוטעת כל רצף, מטילה צל על כל תחושת יחד: בתוך האהבה הזוגית, בתוך המשפחה, ביחסים בין המינים, ובאופן בולט במיוחד ביחסים בין בן ואב. עקידת יצחק מוזכרת שוב ושוב, בהקשרים אישיים ופוליטיים, ובאחד השירים החזקים והמפתיעים ביותר בספר מתבונן נהג, אולי המשורר עצמו, בילדיו הישנים במושב האחורי של המכונית המשפחתית, ומדמה שהם מתים. הניכור בין אב ובן קשור כמובן לתחושת ניכור חריפה בין הדורות, והקריאה בספר מעוררת מייד רגשות סותרים, כי קשה שלא לחוש בגעגוע הצורב של צלגוב ליחד שאבד לו – או לכל יחד אחר שיאפשר לו להיות בן ואב וגבר בלב קצת יותר שלם – געגוע שהוא משכנע וכואב יותר מכל התרסה או ביקורת פוליטית.

לקריאה נוספת לחץ כאן

בחירתו של ערן צלגוב

עמיר סגל תאריך: 09-02-2015


לקריאה נוספת לחץ כאן