החור שבבייגל, מבוא ידידותי לפילוסופיה
מתאים למכשירים הבאים
android apple קריאה מקוונת windows kindle
גודל: 107 עמוד (לפי 300 מילה בעמוד)
שפה: עברית
הוצאה: נובמבר 2015
מסת"ב: 978-965-562-038-2
preview
החור שבבייגל, מבוא ידידותי לפילוסופיה
מחבר: אושי שהם - קראוס
הוצאה: אושי שהם קראוס   סוגה: עיון

אם פעם יזמינו אותנו להשתתף בתכנית טריוויה בטלוויזיה וישאלו אותנו מהי פילוסופיה, בטח נגיד שהיא "אהבת החוכמה". ואכן, זה התרגום המילולי של המושג "פילוסופיה" מיוונית עתיקה. אבל ההגדרה הזו לא מסבירה לנו מה עושים בפילוסופיה. היא לא מסבירה מה לומדים, איך חושבים ובכלל, במה מתעסקים.
זו בדיוק המטרה של המבוא הזה.
כאן נציג את הפילוסופיה, בראש ובראשונה, כאופוזציה למחשבה הקומונסנסית (של ההיגיון הפשוט), ונדגים בדיונים שונים במבחר תחומים. נעסוק בוויכוחי-שטות מצחיקים (ומעצבנים) כמו השאלה אם "יש אין" או "אין אין", נוכיח שלא בטוח שאנחנו ערים עכשיו, אבל נגיע במהירות לשאלות רציניות ומהותיות - האם יש רצח מותר מוסרית? מהו משטר ראוי ומיהו אלוהים.
נטעם מהחשיבה של סוקרטס, אפלטון, קאנט ועוד רבים מהאנשים החכמים ביותר בתולדות התרבות.
נעשה את זה בקלילות (אבל בלי לוותר על המורכבות) ועל קצה המזלג (עד כמה שאפשר), כדי לתת לכם, הקוראים, מושג ראשוני על התחום.
מי יודע, אולי תתאהבו בו.

אושי שהם - קראוס

ד"ר אושי שהם קראוס עוסק בפילוסופיה של הכלכלה. הוא מלמד בבית הספר לכלכלה במכללה למנהל ובחוג לתקשורת במכללת ספיר, וכן מרצה באופן פרטי בפני קהלים שונים. הוא מפתח משחקים המוניים ותחרויות ענק ביחידה לנוער שוחר מדע באוניברסיטת תל אביב, במוזיאון המדע "בלומפילד" בירושלים וברשת בתי הספר "עמל".
הספר הזה הוא תוצר שנות הוראה רבות ביחידה לנוער שוחר מדע באוניברסיטת תל אביב, באוניברסיטה הפתוחה ובאוניברסיטת תל אביב.