במערב אין כל חדש
מתאים לאפליקצית הליקון בלבד
android apple קריאה מקוונת
גודל: 162 עמוד (לפי 300 מילה בעמוד)
שפה: עברית
הוצאה: יולי 2014
מסת"ב: 978-965-552-883-1
preview
במערב אין כל חדש
מחבר: אֵריך מריה רֵמַרְק
הוצאה: כנרת, זמורה-ביתן, דביר   סוגה: סיפורת תרגום   תרגום: גדי גולדברג

רומן המדהד את קולו של דור שלם. פאול בוימר בן התשע–עשרה מתנדב להתגייס ונשלח היישר מספסל הלימודים אל חזית הקרבות של מלחמת העולם הראשונה. תחת הריגושים וההרפתקאות שציפה להם, הוא חווה את הקטל הברוטלי במלוא עוצמתו ואת מותם חסר התכלית של רעיו.

במערב אין כל חדש התפרסם ב-1929 והיה מיד לרב–מכר ספרותי מן הגדולים בכל הזמנים. הספר תורגם לכ-50 שפות ועובד לקולנוע. הרומן מתאר את זוועות המלחמה בחדות מרתקת ובשפה חיונית המדברת אל כל דור קוראים חדש, ומעביר מסר אוניברסאלי והומני של עליונות החיים על המוות.

אריך מריה רמרק הוא סופר גרמני שנולד ב- 1898 באוסנברוק שבגרמניה, גויס לצבא הגרמני בגיל 18 ונשלח לחזית המערבית, שבה לחם ונפצע מרסיסי פגז. לאחר המלחמה, עבד כמורה, כנהג מכוניות מרוץ וככתב ספורט. במקביל, עבד על ספרו הראשון שאותו פרסם בשנת 1929, "במערב אין כל חדש".

למהדורה החדשה של ספר זה מצורפת אחרית דבר מאת גדי גולדברג שגם תרגם.

"אריך מריה רמרק זיכה את העולם בסופר דגול. אין ספק שהוא אמן מהשורה הראשונה, איש שיכול לכפוף את השפה על פי רצונו. בין שהוא כותב על בני אדם ובין שהוא כותב על הטבע האנושי, כתיבתו רגישה,נחושה ובוטחת." (ניו יורק טיימס)
"את הספר הזה צריך ללמד בכל בתי הספר, בכל האוניברסיטאות, לכתוב עליו בכל העיתונים ולדבר עליו בכל תחנות הרדיו, וגם זה לא יספיק: כימדובר בו על עובדות היסוד של חיינו וקיומנו…" (קרל צוקרמאייר, "ברלינר אילוסטרירטה צייטונג", 1929)
"כל מילה בספר הזה מדממת אמת." (ברונו פרנק, "דאס טאגבוך" 1929)

אֵריך מריה רֵמַרְק

אריק מריה רמרק (1970-1898) נולד באוסנבריק שבגרמניה. גיוסו לצבא במלחמת העולם הראשונה קטע את לימודיו התיכוניים. התנסויותיו בקרבות עיצבו את השקפת עולמו והיוו השראה לכתיבת ספרו הנודע.

 
ביקורות
לספר זה התפרסמו 2 ביקורות

המלחמה כאירוע הרוצח את הנפש, הארץ

יצהר ורדי תאריך: 22-08-2014


לקריאה נוספת לחץ כאן

אולי נלמד משהו מרומן המלחמה המונומנטלי הזה, וואלה

דוד רוזנטל תאריך: 31-07-2014


לקריאה נוספת לחץ כאן