משהו כיפי לכאורה שלא אחזור עליו לעולם
מתאים למכשירים הבאים
android apple קריאה מקוונת windows kindle
גודל: 120 עמוד (לפי 300 מילה בעמוד)
שפה: עברית
הוצאה: יוני 2012
מסת"ב: 978-965-020-667-3
preview
משהו כיפי לכאורה שלא אחזור עליו לעולם
מחבר: דיוויד פוסטר וואלאס
הוצאה: הקיבוץ המאוחד   סוגה: סיפורת תרגום   עריכה: נגה אלבלך   תרגום: אלינוער ברגר

המסה משהו כיפי לכאורה שלא אחזור עליו לעולם נחשבת לאחת מיצירות המופת של דיוויד פוסטר וואלאס. כוחו האינטלקטואלי והרגשי באים בה לידי ביטוי רב עצמה.

בזכות כישרונו הרנטגני לפרק מבנים ומנגנונים חברתיים לגורמים ולחשוף את הזיוף העומד מאחוריהם, הופך שיט התענוגות בקריביים למקור בלתי נדלה לחקר סוגיות כמו פרסום ושיווק, הזדקנות, הגירה, היררכיות חברתיות ויחסי ניצול, רווח והפסד, תהיות קיומיות.

במיזוג של הומור מבריק ופיכחון קודר עוסק וואלאס בפרטי הפרטים של שיט התענוגות, ואלה מצטרפים יחדיו לפרשנות חברתית-פסיכולוגית מרתקת.

דיוויד פוסטר וואלאס

דייוויד פוסטר וולאס 1962 - 2008, סופר אמריקאי שזכה בפרסים ספרותיים רבים.

הרומן פרי עטו "Infinite Jest" בן 1,097 העמודים נכלל ברשימת השבועון "טיים" כאחד ממאה הרומנים הגדולים.

בשנת 1989, כשעבר מאריזונה לבוסטון, שקע בדיכאון ובדחפים אובדניים ובעקבות כך אושפז לטיפול פסיכיאטרי, והחל ליטול תרופה נוגדת דיכאון ששמרה על איזונו הנפשי בשנים הבאות. ביוני 2008 ניסה וולאס לשים קץ לחייו. בעקבות כך אושפז שוב בבית חולים פסיכיאטרי וקיבל טיפולים בנזעי חשמל. ב-12 בספטמבר יצאה אשתו מן הבית למספר שעות והשאירה את וולאס לבדו. כשחזרה בלילה גילתה כי התאבד.

המוות והפחד הקיומי הם נוכחים קבועים ביצירתו של וולאס. עם זאת, כתיבתו מאופיינת בהומור חריף ומיוחד ובתפיסת עולם עמוקה ובסיסית של חמלה. הוא מציג ביצירותיו התבוננות חודרת ומעמיקה על החיים המודרניים המערביים בכלל ועל החברה האמריקאית בפרט. בתוך מצבי קיצון של ניכור הוא מציג את הרגש העז, את החום האנושי ואת הכמיהה להכלה.

מקור: וויקיפדיה

מקור: ויקיפדיה  

 
ביקורות
לספר זה התפרסמו 4 ביקורות

קוקטייל על הסיפון עם דיוויד פוסטר וואלאס

עמיחי שלו - ווינט תאריך: 22-08-2012

זו מסה מאת דיוויד פוסטר וואלאס על קרוז בקריביים - הכל מדויק וחד להפליא, קורע מצחוק לעתים ומדכא עד עפר לעתים, מצוין לכל הדעות.

לקריאה נוספת לחץ כאן

"משהו כיפי לכאורה שלא אחזור עליו לעולם" - קריאת חובה לכל אדם

לילך וולך, מערכת וואלה! תאריך: 10-09-2012

"משהו כיפי לכאורה שלא אחזור עליו לעולם" של דיוויד פוסטר וואלאס מפרק לגורמים שיט תענוגות וחושף את הבעיה שהיא העולם המערבי - וזה מצחיק ומחריד ונפלא.


לקריאה נוספת לחץ כאן

"משהו כיפי לכאורה": פחד ותיעוב בספינת האהבה

ליאת אלקיים - הארץ תאריך: 29-11-2012

דיוויד פוסטר וואלאס בכתיבתו לא הולך עם הטקסט אלא פונה נגד הטקסט ונגד השפה. הוא שולף את הפחדים והמפלצות, מכניס אותם לתוך עצמו ומעמיד אותם מול הקוראים, ובזה מתבטאות המסירות והתשוקה שלו כלפיהם

לקריאה נוספת לחץ כאן

על "משהו כיפי לכאורה שלא אחזור עליו לעולם",

אריק גלסנר "7 לילות" של "ידיעות אחרונות" תאריך: 04-09-2012

בעמוד 7 מספר וואלאס כי: "טעמתי קוויאר והסכמתי עם הילד הקטן שישב לידי שזה: איכסה". בעמוד 74 וואלאס עצמו כבר משתמש בשפה הילדית: "בשתי הבריכות הקטנות יש מי ים והן די איכסיות". המסה בכללותה מעצבת את וואלאס כילד הפיקח שמכריז כי המלך הוא עירום.

לקריאה נוספת לחץ כאן