אמריקנה
מתאים לאפליקצית הליקון בלבד
android apple קריאה מקוונת
גודל: 467 עמוד (לפי 300 מילה בעמוד)
שפה: עברית
הוצאה: אוקטובר 2015
מסת"ב: 14000025
preview
אמריקנה
מחבר: צ'יממנדה נגוזי אדיצ'יה
הוצאה: כנרת, זמורה-ביתן, דביר   סוגה: סיפורת תרגום   תרגום: גיל שמר

איפֵמֵלוּ ואוֹבּינזֶה, תלמידי תיכון בלאגוס, מתאהבים. בניגריה שלהם שולטת דיקטטורה צבאית, ומי שיכול בורח ממנה. איפמלו — יפה ובוטחת בעצמה — נוסעת ללמוד באמריקה. היא חווה מפלות וניצחונות, מוצאת ומאבדת מערכות יחסים וקשרי ידידות, ולאורך כל אותה תקופה רובץ עליה עולו של משהו שמעולם לא חשבה עליו במולדתה: גזע.
אובינזה קיווה להצטרף אליה, אך אמריקה שלאחר אסון התאומים מסרבת להעניק לו אשרת כניסה, והוא שוקע בחיים מסוכנים כשוהה לא חוקי בלונדון. בחלוף השנים הוא איש עשיר בניגריה הדמוקרטית זה מקרוב, ואילו איפמלו נוחלת הצלחה ככותבת בלוג פוקח עיניים על גזע באמריקה. אבל כשאיפמלו מחליטה לשוב הביתה, יהיה עליהם להתמודד עם ההחלטות הקשות ביותר של חייהם.
אמריקנה הוא רומן אמיץ, מרתק, מלא הומור שחור ועדינות, המתפרש על פני שלוש יבשות וסיפורי חיים רבים בעולם הגלובליזציה של ימינו; ספרה העוצמתי והמדהים ביותר של צ'יממנדה נגוזי אדיצ'יה עד כה.

"יצירה מפוארת! סיפור אהבה אפי רחב יריעה, המשרטט מאבק מכמיר לב לשייכות בתוך עולם משוסע." אופרה מגזין
"סאגה עוצמתית בלתי נשכחת על החלום האמריקני, כוחה של אהבה ראשונה ומשמעויותיו הגחמניות של צבע העור." בוסטון גלוב


צ'יממנדה נגוזי אדיצ'יה

סופרת ניגרית, ילידת 1977. ספרה "היביסקוס סגול" זיכה אותה בפרס חבר העמים הבריטי והיה מועמד לפרס בוקר. ספרה "חצי שמש צהובה" זכה ב־2007 בפרס אורנג' לפרוזה. ספריה תורגמו ליותר מ־30 שפות. ב־2010 הופיעה ברשימת 20 הסופרים הטובים ביותר מתחת לגיל 40 של ה"ניו יורקר".

 
ביקורות
לספר זה התפרסמו 5 ביקורות

להגשים את החלום האמריקאי ולחזור לניגריה, הארץ ספרים

מוטי פוגל תאריך: 25-11-2015


לקריאה נוספת לחץ כאן

נמאס לי להגיד שהעולם צריך לדבר על אפריקה - ריאיון, וואלה

מריאנה בננסון תאריך: 18-12-2015


לקריאה נוספת לחץ כאן


34 הספרים הטובים ביותר לקחת לחוף הים, הארץ

יונתן שגיב תאריך: 28-07-2016

"חשבתי על 'אמריקנה' של הסופרת הניגרית צ'ימננדה נגוזי אדיצ'יה[...] זה הרומן האחרון שלה, הוא מצוין ומושלם לים, כי הוא קומוניקטיבי וסוחף, וגם מורכב ופוליטי. היא רקחה רומן פוליטי שיושב על רומן רומנטי, על נערה ניגרית שעוברת לארצות הברית. זה ספר על הגירה, פוסט־קולוניאליזם ויחסי עולם ראשון ועולם שלישי, על גזע, על איך מישהי שבאה מאפריקה רואה את אמריקה ואפרו־אמריקאים ויחסים גזעיים בארצות הברית. זה בנוי על סיפור אהבה סוחף, על השאלה הקלאסית של קומדיות רומנטיות: האם בסוף הם יהיו ביחד או לא? שילוב מושלם בין אינטלקט לרגש, בין משמעות לעלילה".


לקריאה נוספת לחץ כאן