האצבעות על הגבעה
מתאים לאפליקצית הליקון בלבד
android apple קריאה מקוונת
גודל: 97 עמוד (לפי 300 מילה בעמוד)
שפה: עברית
הוצאה: יוני 2015
מסת"ב: 978-965-132-520-5
preview
האצבעות על הגבעה
מחבר: איתן דרור־פריאר
הוצאה: עם עובד   סוגה: סיפורים קצרים ונובלות מקור   עריכה: משה רון, יובל שמעוני ותרזה בירון-פריד

נגה, אישה בתחילת שנות החמישים לחייה, מודיעה לבעלה שהיא מתכוונת להיפרד ממנו, וכבר מצאה לה במקומו תחליף לא צפוי. חנוך מתקשה להאמין בהחלטתה - ובייחוד בשלב הזה של חייה - ובטוח שזו דרכה להעניש אותו על בגידה ישנה. מצפונו המייסר אותו שולח אותו שנים לאחור.

אחת משלוש נובלות שמצליחות להתמודד בדרך יוצאת דופן גם עם הנושאים הטעונים ביותר: זוגיות שמתפרקת לאחר שנים ארוכות; בן שמקנא עד טירוף באביו הזקן על המטפלת שלו, ששניהם חושקים בה; אם שחוטפת את שלושת ילדיה כדי להרחיק אותם מאב הלום קרב.

במכחול דק מועלות כאן עלילות שיכולות לפרנס מלודרמות, והדמויות המיטלטלות בהן - מבית אחד לאחר ומייבשת ליבשת - מצטיירות בעדינות כובשת לב.

איתן דרור־פריאר נולד בירושלים, למד מוזיקולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים והלחנה לקולנוע בבית הספר רימון.

איתן דרור־פריאר

איתן דרור־פריאר נולד בירושלים, למד מוזיקולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים והלחנה לקולנוע בבית הספר הגבוה למוזיקה רימון. הוציא עד כה שני דיסקים משיריו. מ־2010 מופיע ברחבי הארץ עם "אנסמבל דרור - שירה עברית", שהקים ומנהל. האצבעות על הגבעה (2015) הוא ספרו הראשון.

 
ביקורות
לספר זה התפרסמו 3 ביקורות

"האצבעות על הגבעה": ספר על מורכבות חיי המשפחה, הארץ ספרים

עדנה שמש תאריך: 12-11-2015

יופיו של הספר טמון באופן החמקמק שבו דרור־פריאר גורם לקורא ליצור מעברים והיפוכים בלתי פוסקים בין הדימוי לבין המדמה, בין הכתוב למחוק, לקנות את הבנתו תוך כדי סגירת פערים מתמדת.
לקריאה נוספת לחץ כאן

"אנחנו עושים מניפולציות בשביל לשרוד" - ריאיון, ynet

מיה וינשטוק תאריך: 24-08-2015


לקריאה נוספת לחץ כאן

שישה ספרים שאתם צריכים לקרוא באוגוסט, mako

צליל אברהם תאריך: 05-08-2015

האצבעות הן אצבעותיו של אביו של המספר בנובלה הראשונה בספר. הגבעה היא הגבעה שעליה הן נשארו בקרב. ככה מתחיל ספר הביכורים של איתן דרור-פריאר, וההמשך הולך ומקווצ'ץ' ומכווץ את הלב. דרור-פריאר נוגע בחומרים כואבים מאוד - גירושים, סרטן, מלחמות וזקנה, ומתאר אותם במלוא כיעורם, בלי פורנוגרפיה ובלי רומנטיזציה. מקובל כיום לדרוש מסופרים מתחילים לכתוב רומן, ולא סיפורים או נובלות, שלא מוכרים. הספר של דרור-פריאר מזכיר כמה חבל יהיה לוותר על המגרש הזה.


לקריאה נוספת לחץ כאן