בדידות מזהרת
מתאים לאפליקצית הליקון בלבד
android apple קריאה מקוונת
גודל: 237 עמוד (לפי 300 מילה בעמוד)
שפה: עברית
הוצאה: דצמבר 2015
מסת"ב: 978-965-132-532-8
preview
בדידות מזהרת
מחבר: עמיחי שלו
הוצאה: עם עובד   סוגה: סיפורת מקור   עריכה: עודד וולקשטיין

ארקדי וחיים עובדים בבית מלון שהוא גם בבואה של החברה הישראלית כולה – כור מצרף שמהגרים וּותיקים משמשים בו יחדיו, עבדים מותשים המכלכלים בייאושם השקט תפאורת קרטון של יוקרה וכוח.

ארקדי חי עם אמו בבת ים ומנהל מערכת יחסים מהוססת עם אנה. הוא מתמודד עם המציאות הסוגרת עליו באמצעות הפלגות תודעה קדחתניות, ריטואלים של כאב מתובלים בהבזקים של נקמה.
חיים הוא גבר בשנות הארבעים לחייו, שמתגורר בראשון לציון עם אשתו ובתו הקטנה. הוא כבר הגיע בעבר לדרגת מנהל מזון ומשקאות, ועדיין שוגה באמונה שכישוריו יזכו אותו בקידום הנכסף במקום עבודתו הנוכחי. אבל די בתקרית בגן הילדים של בתו לדחוף אותו למעשה קיצוני בקרב המאסף הפרטי שלו נגד הברבריות הצרה עליו מכל עבר.

עמיחי שלו מוודע אותנו לחווייתם האינטימית של שני גברים שלכודים בחדר המכונות המיוזע של הישראליות, ואין להם בררה אלא לסכן את המעט שנותר להם בניסיון להרים את קולם ולו לרגע מעל לרעש המנועים.

עמיחי שלו

עמיחי שלו, סופר, עורך, מבקר ומרצה. פרסם את הרומנים "ימי הפופ", "הנפשיים" (היה מועמד לפרס ספיר) ו"ילדה גדולה", ואת ספר הנובלות "על החתרנות".
שלו מלמד כתיבה וחשיבה ביקורתית במסלול האקדמי המכללה למנהל, במכללת ספיר ובסדנת אמני הקיבוץ. עורך את סדרת ”טרמינל” לספרות מתורגמת בעם עובד, מבקר ספרותי בוויינט, זוכה פרס ראש הממשלה לספרות לשנת 2012.

תצלום: רומי עין גל

Facebook   

 
ביקורות
לספר זה התפרסמו 2 ביקורות

השקופים, mako

מיטל שרון תאריך: 03-02-2016


לקריאה נוספת לחץ כאן

נסיעה בסובארו ללא אור, מקור ראשון, שבת

חבצלת פרבר תאריך: 15-01-2016

נסיעה אל תוך הלילה, אל האפלה, ללא תקווה וללא אור, זו התחושה שאיתה מסתיים הספר המרשים, המכעיס והמייאש הזה. כולנו נכשלים – עולים מרוסיה וישראלים, החברה הישראלית, הציונות. עמיחי שלו מאתגר את שביעות הרצון שלנו, מוציא אותנו לשעות מספר מן הבועה המחשבתית שלפיה כולנו יהודים, ושכביכול רק סוגיות שלום וביטחון ויחסי יהודים וערבים מסכנות את קיומנו.

הוא מעורר אותנו לחשוב על היבטים אחרים, נחשבים פחות או מינוריים יותר, היבטים חברתיים שהופכים את חיי כולנו, או של מגזר מסוים בתוכנו, לגיהינום ללא מוצא. הוא משתמש בכלי היחיד לשינוי חברתי שיש לסופר, בצורה האמנותית-ספרותית הטובה ביותר. היֵש מחמאה גדולה מזו לספר ולסופר?
לקריאה נוספת לחץ כאן